Masaż

MASAŻ

Cena masażu : 1,20 zł /1min

Masaż to sprężyste odkształcanie tkanek, które ma na celu poprawę stanu psychofizycznego klienta/pacjenta. W zależności od zastosowanych technik i doboru odpowiedniego sprzętu wyróżniamy:

MASAŻ KLASYCZNY (LECZNICZY)
To najpopularniej stosowany masaż, który wykonywany jest w formie zabiegu całościowego bądź częściowego (wybranej partii ciała). Masaż ten ma zastosowanie głównie w przypadku jednostek chorobowych dotyczących układu ruchu, ale także w zespołach bólowych różnego pochodzenia. Zabieg usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne, działa przeciwbólowo – rozluźnia napięte mięśnie, a także przyspiesza przemianę materii oraz działa odżywczo i uelastyczniająco na skórę.

MASAŻ RELAKSACYJNY
To zabieg, który łączy w sobie powolne, delikatne ruchy wraz z dodatkowym zastosowaniem świec zapachowych oraz odpowiednio dobranej muzyki. Masaż ten sprzyja regeneracji sił i usuwa ujemne efekty stresu. Celem jest całkowite zniesienie nadmiernego napięcia mięśniowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jest to doskonały sposób na poprawę nastroju i zapomnienie o kłopotach dnia codziennego.

MASAŻ ANTYCELULITOWY
Jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Polega na intensywnym masowaniu wybranej części ciała, które ma na celu rozbicie komórek tłuszczu znajdujących się pod tkanką podskórną. Dodatkowym działaniem masażu, prócz odchudzającego, jest także przyspieszenie przemiany materii, usunięcie toksyn z organizmu oraz poprawa ukrwienia skóry co sprzyja w walce z cellulitem.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ
Bańka chińska to specjalna odmiana baniek próżniowych, wytworzona z gumy. Masaż bańką polega na przyssaniu jej do ciała i odpowiednim przesuwaniu jej po skórze. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Powoduje silne przekrwienie skóry co sprzyja jej uelastycznieniu. Bańka chińska swoje główne zastosowanie znajduje w terapii antycellulitowej. Prócz wyżej wymienionych właściwości masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja.

MASAŻ TWARZY
Zaliczamy go do masażu kosmetycznego, stosowanego w celach profilaktyczno – pielęgnacyjnych. Masaż działa pobudzająco na układ krążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni, a co za tym idzie do poprawienia jakości skóry. Działa także jako delikatny peeling gdyż złuszcza rogową warstwę naskórka. Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej.

MASAŻ TAJSKI

Masaż tajski to starożytny masaż klasyczny, który ma właściwości masażu leczniczego i relaksacyjnego. Jest to masaż całego ciała, który skupia się na rozciąganiu i uciskaniu miejsc zwanych ”sen”.Osoba masowana powinna być ubrana w luźne ubranie i leżeć na specjalnym materacu. Osoba masująca używa swoich dłoni, kciuków, łokci,przedramion i stóp. Zalety takiego masażu to m.in.przyśpieszenie przemiany materii, stymulacja krążenia krwi i limfy czy wzmocnienie układu odpornościowego .

MASAŻ BAMBUSAMI

Jest to masaż relaksacyjny wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Masaż pomaga zredukować przemęczenie , stres, złe samopoczucie, jak również świetnie modeluje sylwetkę i dostarcza energii.

MASAŻ IZOMETRYCZNY
Masaż izometryczny jest odmianą masażu klasycznego. Wykonuje się go na mięśniu napiętym izometrycznie. Taki skurcz występuje gdy mięsień napina się, a jego przyczepy nie zbliżają się do siebie. Zabiegi te stosuje się między innymi do leczenia efektu zmęczenia mięśni po intensywnych treningach czy wysiłku fizycznym, w przypadku częściowego zaniku lub osłabienia mięsni. Masaż ma na celu przywrócić mięśniom siłę i masę oraz wzmocnić je w celu ochrony przed urazami i nadwyrężeniem. Masaże wykonywane podczas skurczu izometrycznego sprawdzają się również w kuracjach odchudzających, modelujących i redukujących tkankę tłuszczową. Zabiegi te zastępują standardowe ćwiczenia fizyczne, pozwalając na zbudowanie masy mięśniowej, jak i pobudzenie krążenie limfy.

Masaż mięśni napiętych izometrycznie wykonuje się według schematu:
Faza wstępna: w trakcie jej trwania wykonujemy masaż w celu rozgrzania, poprawy ukrwienia i odżywienia mięśni.
Faza właściwa: wykonuje się w tym czasie około 15 cykli napinania i rozluźniania mięśni połączonych z masażem.
Faza końcowa: w trakcie jej trwania wykonujemy masaż w celu rozluźnienia napiętych mięśni.

ELEKTROSTYMULACJA

Zabiegi mają na celu wzmocnienie mięśni, dzięki czemu możemy modelować sylwetkę, a także jest to bardzo dobre uzupełnienie tradycyjnego treningu.  Zabiegi szczególnie polecamy na brzuch ,pośladki i uda.  Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się osób po unieruchomieniu ( gips, szyna gipsowa, kontuzje) jak również u osób, które chcą skupić się na konkretniej partii mięśniowej.

Zapytaj o ofertę karnetu na zabiegi oraz pakietu zabiegów w prezencie dla bliskiej osoby . Szczegóły w klubie lub pod numerem 32 725 01 01.

Zainteresowanym tematyką odsyłamy na nasza dedykowaną stronę na FB:

Green-pointsosnowiec

więcej na temat rehabilitacji…
profesjonalny ośrodek rehabilitacyjny na terenie Katowic …