Zajęcia

BRAZYLIJSKIE POŚLADKI | PILATES | PBU MIX | STEP
| ABT | ZDROWY KRĘGOSŁUP |BODY SHAPE | FAT KILLER NA STEPIE | YOGA | TRENING PERSONALNY | TURBO SPALANIE | TRENING OBWODOWY | TRAMPOLINY | BACHATA W PARACHJAZZ | TANIEC UŻYTKOWY | TANGO ARGENTYŃSKIE HIP -HOP | BALET DLA DZIECI POWER CROSS

BRAZYLIJSKIE POŚLADKI

– odmiana aerobiku polegająca na modelowaniu dolnych partii ciała, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni pośladkowych. Skuteczność zajęć polega na wielu powtórzeniach tych samych ćwiczeń. Doskonale kształtuje pośladki, biodra, uda i brzuch oraz redukuje cellulit. Godzinne zajęcia kończą się krótkim stretchingiem, który harmonijnie odpręża i uspokaja organizm.Trening ten polecany jest dla osób w każdym wieku, bez względu na stopień ich zaawansowania.

PILATES

Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Głównym przesłaniem Pilatesa jest wzmocnienie świadomości własnego ciała. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle się spieszymy, nie zwracamy uwagi na własną postawę, pracując tym samym na choroby kręgosłupa, zniekształcając swoją sylwetkę i nieprawidłowo oddychając, co w prosty sposób prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia. Pilates ma to zmienić.

Ten nieaerobikowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Poprzez prawidłowe wykonanie ćwiczeń możesz wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji.

Charakterystyczny dla metody Pilatesa jest także fakt, iż nie skupia się on tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też mięśnie małe i słabe, o istnieniu których często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie możesz osiągnąć ćwicząc Pilates:

  • poprawia elastyczność ciała,
  • zwiększa siłę mięśni, w szczególności mięśni brzucha, dolnej części pleców, bioder i pośladków,
  • równoważy siłę mięśni po obu stronach ciała,
  • poprawia kontrolę mięśni pleców oraz kończyn,
  • wysmukla sylwetkę i „wyciąga” ciało,
  • poprawia stabilność kręgosłupa,
  • zwiększa świadomość swojego ciała,
  • uczy prawidłowego, pełnego oddechu,
  • poprawia koordynację ruchową i równowagę, rozluźnia ramiona, kark, i górną część pleców.

STEP

Ćwiczenia o wysokiej intensywności, polegające na wchodzeniu i schodzeniu na specjalnie do tego przeznaczony stopień o regulowanej wysokości . Ćwiczenia te mają na celu redukcje tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie wytrzymałości organizmu (wyrobienie tzw. kondycji fizycznej). Główny nacisk położony jest na mięśnie ud i łydek.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Profilaktyczne, bezpieczne i skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe zalecane dla osób o siedzącym trybie pracy. Zajęcia  dla każdego bez względu na wiek, obejmują spokojne ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Efektem zajęć jest prawidłowa postawa i wyprostowana sylwetka. Zaletą zajęć jest to, że zmniejszają skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie,  poprawiają stabilizację kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Ćwiczenia te sprawią, że poczujesz się zrelaksowany.

ABT

Program ćwiczeń, który proponujemy pomoże Ci wzmocnić nie tylko mięsnie, ale przede wszystkim wymodelować kształt sylwetki. Trening ma charakter wzmacniająco-kształtujący, który zapewnia płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Efekty gwarantuje duża liczba powtórzeń poszczególnych ćwiczeń.Zajęcia o średniej intensywności, skuteczne w spalaniu tkanki tłuszczowej. Są to zajęcia dla wszystkich, którzy pragną bawić się ruchem i uplastycznić ciało. Polecane dla osób dbających o własną sylwetkę.

BODY SHAPE

Zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym angażujące „duże” partie mięśniowe całego ciała. Trening poprzedza rozgrzewka z prostym układem choreograficznym, a następnie następuje część właściwa, ćwiczenia z użyciem (lub bez) stepów, ciężarków lub gum, najczęściej na początku w pozycji na stojąco, następnie na macie.

FAT KILLER NA STEPIE

Wielokrotne powtarzanie niezbyt trudnych ćwiczeń tworzących układ choreograficzny plus wzmacnianie mięśni, trening o umiarkowanej intensywności. Zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu stepów. Już po miesiącu pozwala zauważyć różnicę.

YOGA

Słowo „yoga” pochodzi od sanskryckiego rdzenia „yuj”, co znaczy „łączyć, kierować, skupiać uwagę”, Praca z ciałem jest punktem wyjściowym do pracy nad sobą. Praktyka hatha jogi opiera się na ćwiczeniu asan, czyli pozycji jogicznych, których celem jest uelastycznienie, wzmocnienie i oczyszczenie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim.

Asana jest częścią jogi polegającą na wykonywaniu określonych ćwiczeń zwanych asanami lub pozycjami jogicznymi. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić.

Pranajama czyli ćwiczenia oddechowe są kolejnym elementem, jaki obok asan uprawiają jogini. Jej zadaniem jest oczyszczenie systemu nerwowego oraz reszty ciała z toksyn Panowanie nad oddechem ściśle związane jest z kontrolą nad emocjami, wyciszeniem, zwróceniem zmysłów do wewnątrz i wsłuchiwaniem się w pracę własnego organizmu.

Joga mówi, że ciało i umysł są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałują. Stan umysłu wpływa na stan ciała i ma w nim swoje odzwierciedlenie. Jednocześnie stan ciała wpływa na stan umysłu. Nie można bezpośrednio wpływać na umysł, ale można wpływać nań pośrednio, poprzez praktykowanie asan, pranajam i medytacji. Jeżeli problem umysłu jest w ciele odzwierciedlony np. pod postacią przykurczu mięśnia, to przepracowując ten problem pracujemy również m.in. nad problemem naszego umysłu.
Asany zwiększają siłę i wydajność mięśni, ścięgien, układu krążenia, systemu nerwowego, mają również korzystny wpływ na umysł i psychikę; wymagają skupienia na oddechu, co wpływa korzystnie na pracę serca, a to pomaga w natlenieniu komórek ciała i przyspiesza procesy metaboliczne. Głównym efektem praktykowania jogi jest dobre samopoczucie.

PBU MIX

Trening wzmacniająco-kształtujący, który zapewnia płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Zajęcia są przeplatane różnymi formami zajęć w zależności od potrzeb i wymagań Klientek.

TURBO SPALANIE

Zajęcia przeznaczone są dla osób nastawionych na spalanie tkanki tłuszczowej oraz walkę z cellulitem. Jest to trening o średniej intensywności, łączący ćwiczenia cardio i wzmacniające mięśnie.

TRENING PERSONALNY

Trening dobrany indywidualnie, uwzględniający warunki fizyczne, stan zdrowia i chrakter klienta. Trener pomoże Ci ukształtować sylwetkę, schudnąć, poprawić siłę lub wytrzymałość.  Pojedyncze zajęcia -100 zł. Karnet 8 x wejście – 650zł , karnet 4 x wejście -340 zł

TRENING OBWODOWY

To doskonały sposób na harmonijne wymodelowanie sylwetki dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Dzięki treningowi obwodowemu nie tylko rzeźbimy ciało, zwiększa się również wytrzymałość, wzmacniają mięsnie, ścięgna i stawy. Trening obwodowy to inaczej stacyjny, gdzie na każdej stacji są wykonywane ćwiczenia angażujące różne grupy mięśniowe.   Dzięki różnorodności czas mija bardzo szybko, a efekty są zaskakujące 🙂

POWER CROSS

POWER CROSS – trening wytrzymałościowo-siłowy z elementami Cross Fitu.Trening mocny, intensywny, rozwijający wszystkie cechy motoryczne. Ukierunkowany na budowanie siły funkcjonalnej, wzrost wytrzymałości i wydolności tlenowej oraz beztlenowej. Praca nad szybkością, zwinnością, siłą i skocznością. Znakomity dla osób chcących zwiększyć możliwości swojego organizmu. Dla biegaczy, wspinaczy ,amatorów biegów górskich oraz ekstremalnych. Także dla tych co chcą wyrzeźbić swoje ciało, zredukować tkankę tłuszczową, rozwinąć wszechstronnie mięśnie.

TRAMPOLINY (jumping frog)

Jumping Frog to innowacyjny program treningowy na trampolinach.Trening na trampolinie wzmacnia mięśnie, zmuszając je do szybkich, cyklicznych ruchów. Poprawia zarazem pracę układu sercowo-naczyniowego. Według badań NASA, opublikowanych w Journal of Applied Physiology, nawet 10-minutowy trening na trampolinie jest bardziej efektywny dla naszego układu krążenia niż 30 minut intensywnego biegania.Według badań, regularny udział w zajęciach ma także wpływ relaksujący i antydepresyjny

BACHATA W PARACH

Bachata zaliczana jest do najbardziej romantycznych i zmysłowych tańców na świecie, charakteryzuje się prostymi krokami i rytmiczną muzyką. Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina krok salsy, ale jest wolniejszy i prostrzy do opanowania.To idealna propozycja dla osób, które preferują spokojniejszy rytm w tańcu z partnerem.

JAZZ (TANIEC)

Styl tańca, który swą główną podstawę ma w balecie, łączy wiele technik – elementy baletu klasycznego, płynność, wyrazistość, a także taniec modern i taniec nowoczesny.

TANIEC UŻYTKOWY

Taniec użytkowy jest bardzo prosty i nie trzeba świetnej koordynacji żeby go zatańczyć. Będziemy tańczyć do prostych rytmów takich jak grają na weselach i imprezach. W odróżnieniu od tzw. tańców towarzyskich – turniejowych, taniec użytkowy – nie jest sformalizowany, czerpie z figur i kroków tanecznych pochodzących z rozmaitych stylów i tradycji tanecznych i pozwala na swobodne korzystanie z nich do interpretacji muzyki imprezowej szybkiej lub wolnej. Przyciąga swoją prostotą.

HIP- HOP DLA DZIECI

Hip Hop to bardzo żywiołowy i dynamiczny taniec,  czerpie elementy z innych tańców nowoczesnych, łączy ze sobą wiele styli, a jednocześnie jest unikalny. Wykształcił wiele podgatunków, między innymi alternatywny, freestylowy, gangsta.

BALET DLA DZIECI

Balet to baza do wszystkich stylów tańca. Rozwija koordynację, muzykalność, pozwala dzieciom otworzyć się na innych oraz wyzwolić nadmiar energii. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych pozycji i ruchów. A wszystko to w miłej i sympatycznej atmosferze – bo instruktorka tańca ma znakomity kontakt z dziećmi!